Football Manager'da Taktik Dosyalarını Nasıl Yüklersiniz

 


Football Manager, takım taktiklerini oluşturmanıza ve uygulamanıza olanak sağlayan bir futbol menajerliği simülasyon oyunudur. Kendi taktiklerinizi oluşturmanın yanı sıra, diğer oyuncular tarafından oluşturulmuş taktik dosyalarını da kullanabilirsiniz. Bu makalede, Football Manager'da taktik dosyalarını nasıl yükleyeceğinizi adım adım açıklayacağız.


Adım 1: Taktik Dosyasını İndirme

İlk adım, kullanmak istediğiniz taktik dosyasını indirmektir. İnternet üzerinde pek çok web sitesi ve forum, Football Manager için oluşturulmuş taktik dosyalarını paylaşmaktadır. Bu sitelerden birine girin ve indirmek istediğiniz taktik dosyasını bulun. Genellikle ".tac" veya ".fmf" uzantılı dosyalar olarak bulunurlar.Adım 2: Dosyaları Yerleştirme

Taktik dosyasını indirdikten sonra, dosyayı doğru klasöre yerleştirmeniz gerekmektedir. Bilgisayarınızda "Belgelerim" klasörünü açın ve "Sports Interactive" klasörünü bulun. Ardından, "Football Manager" ve "tactics" klasörlerini sırasıyla açın.Adım 3: Dosyayı Yüklemek

"Tactics" klasörünü açtıktan sonra, indirdiğiniz taktik dosyasını bu klasöre taşıyın veya kopyalayın. Dosyanın ".tac" veya ".fmf" uzantılı olduğundan emin olun.


Adım 4: Oyunda Taktik Dosyasını Kullanma

Football Manager oyununu başlatın ve "Taktikler" sekmesine gidin. Burada, "Yeni Taktik Oluştur" veya "Mevcut Taktikleri Düzenle" seçeneklerinden birini seçin. Ardından, "Taktiği İndir" veya "Taktiği Yükle" seçeneğini seçin. Oyun, "tactics" klasöründe bulunan taktik dosyalarını otomatik olarak tarayacak ve kullanılabilir dosyaları listeleyecektir. İndirdiğiniz taktik dosyasını seçin ve "Yükle" düğmesine tıklayın.Football Manager'da taktik dosyalarını yüklemek oldukça kolaydır. İndirdiğiniz taktik dosyasını doğru klasöre yerleştirmeniz ve oyunda doğru adımları izlemeniz yeterlidir. Bu şekilde, diğer oyuncular tarafından oluşturulan taktikleri kolayca kullanabilir ve takımınızı başarıya taşıyabilirsiniz.

Yorumlar